analize ginecologie

Investigatii

Postata de delfi cu 14 ani in urma.

am facut papanicolau si a iesit 1 dar problema este secretia mia dat sa fac niste analize pe care nu am posibilitatea sa le fac anume leucoplasma ureeaplasma clamidya toxoplasma liesteria citomegalovirus pot fi probleme grave?nu stie ce microb este .astept raspuns

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Ar trebui sa faci aceste analize[este adevarat ca ,in total, sunt cam scumpe],pentru a vedea exact despre ce este vorba si a urma un tratament corect. Primele trei analize sunt pentru a vedea daca este vorba despre o eventuala boala venerica. Celelalte trei sunt pentru a depista alte afectiuni, datorate unor bacterii si virusi, luate din alimente,apa,fecale de pisica,transfuzii de sange,infectii de la alte persoane ,etc. Primele sunt nocive pt. sanatate, procreere, etc.iar ultimile afecteaza f. grav fatul [in caz de sarcina],atat in dezvoltarea lui cat si la nastere. Fa tot posibilul,sa vezi despre ce este vorba. Multa sanatate !

delfi

acum 14 ani

multumesc mult