Analize fetita 2 ani jumatate

Investigatii

Postata de Cristina Elena4140285 cu 12 ani in urma.

Va rog sa imi spuneti si mie ce ar putea insemna urmatoarele valori ale analizelor fetitei mele, valori care nu sunt in graficele de referinta: doar la hemoleucograma sunt cateva cu valori modificate: RDWCV este 15,00 intervalul de ref. fiind 11,5-14,5%, PDW:16,9, intervalul fiind 12-16,5%, EO:1,40, interval 2-4% so MO:8,49, interval 2-8%. Medicul nostru de familie nici nu s-a uitat la ele spunand ca nu sunt importante. Oare?????? Multumesc frumos pentru timpul acordat. Numai bine.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

In primul rand ca aceste valori sunt in limitele normalului,iar unele nici nu se iau in considerare chiar daca aparatul dela laborator le mentioneaza , indiferent de procentul mic ce depaseste limitele ( asa este programat ) Medicul le ia in considerare nimai daca ele sunt in concordanta cu simptomatologia pacientului si daca ofera caracteristci pentru diagnostic.Stati linistita ca sunt langa limitele , superioara si infrioara a normalului .