ANALIZE COPIL

Investigatii

Postata de xoos cu 10 ani in urma.

FETITEI MELE I-AU IESIT EOSINOFILELE% 14.8%,HEMOGLOBINA11.3,IAR HEMATOCRIT33,6%,CREATININA0.48mg/dl,CALCIU IONIC SERIC 4.06mg/dl IAR EX. COPROPARAZITOLOGIC BUN,PRECIZEZ CA ARE 9 ANI IAR CELELALTE ANALIZE FACUTE SUNT NORMALE ,CE PUTETI SA-MI SPUNETI CU REFERIRE LA ACESTE ANALIZE DATE CE AR PUTEA AVEA?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cresterea eozinofilelor apare in cadrul infeciilor parazitare, in alergii, etc.
Exista o forma usoara de anemie (scaderea hemoglobinei) si , de asemenea, calciul este usor scazut.