Analize biochimice - analiza proteinelor sanguine (proteine totale, proteinograma, probe hepatice, fibrinogen)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua,
Mi-am facut de curand analizele si mi-a iesit creatinina prea mica. 0,50 fata de 0,6 - 1,3 care sunt valorile normale. Ce este de facut?

Cu multumiri,
Mara

Raspunsuri (7)

carmen621

acum 15 ani

pentru a afla valorile normale poti sa -ti interpretezi analizele chiar pe aceset site , la sectiunea analize medicale vei gasi raspunsul la orice analiza comparandu-le cu valorile normale ...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mamei mele in urma analizelor i-a rezultat fibrinogenul la valoarea de 640; de mentionat ca este diabetica si hipertensiva, pentru care face tratament inclusiv cu anticoagulant, sintrom. cum interpretati valoarea analizei si daca aceasta este influentata de tratamentul cu sintrom?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea este bolnava de insuficienta renala cronoca si necesita dializa in cel mai scurt timp.daca stiti ceva care o poate salva de la dializa va rog sa ma ajutati.nr.meu esste 0741066375.va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi s-a recomandat pt.scaderea colesterolului crestor,dar in copilarie am avut ficatul marit.rezultat analize-colest.seric total-205 mg/dl,HDL colesterol-28 mg/dl,gama GT-5U/l,LDL colesterol 165,4 mg/dl,MCH-29,6PG.varsta 48 ani.cu ce pot inlocui crestor?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

copilul meu are ureea 62 si am mai avut astfel de surprize. Asi vrea sa stiu ce alimente contribuie la micsorarea ureei in sange. Va multumesc anticipat

stefan

acum 12 ani

cat de grav este ?

ghecraciun

acum 10 ani

BUNA ZIUA .GIGI.VA ROG AM FACUT ANALIZE SI UNELE SINT NEINCADRATE IN PARAMETRI .SI NU MA LAMURIT NIMENI .EXEMPLU.VTM=12.9.PDW=19.3.BASOFILE=0.3.NR EOZINOFILE=0.11.CA SI STARE DE SANATATE AM UN CHISTIN RINICHIUL STINGDE 38MM.SI O PROSTATA MARITA./ALTE SINTOMEDURERI DE UMERI SI COAPSE LA AMBELE MEMBRE.ARSURI LA PULPA GAMBA PICIOR STING/VA ROG O INTERPRETARE A REZULTATELOR SI SFATURI PENTRU CELELALTE SINTOME SI AFECTIUNI/VAMULTUMESC MULT