Analize biochimice - analiza enzimelor sanguine (fosfataza alcalina, fosfataza acida, aldolaza, transaminazele, colinesteraza, amilaza, LDH, creatin kinaza)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

De cativa ani de cate ori imi fac analizele valoarea Fosfatazei alcaline este crescuta cu inca 1/2 din valoarea normala. Nu am afectiuni hepatice ori osoase.Ce anume ar mai putea duce la cresterea acesteia?

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

De cativa ani de cate ori imi fac analizele valoarea Fosfatazei alcaline este crescuta cu inca 1/2 din valoarea normala. Nu am afectiuni hepatice ori osoase.Ce anume ar mai putea duce la cresterea acesteia?

antonia

acum 8 ani

ati gasit vreun raspuns? ma intereseaza