Analize biochimice - analiza enzimelor sanguine (fosfataza alcalina, fosfataza acida, aldolaza, transaminazele, colinesteraza, amilaza, LDH, creatin kinaza)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Am o fetita de 4 ani si in urma analizelor are fosfataza alcalina de 480.62 (valori normale 98 - 279 U/L), ce ar putea cauza asa un rezultat?

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am o fetita de 4 ani si in urma analizelor are fosfataza alcalina de 480.62 (valori normale 98 - 279 U/L), ce ar putea cauza asa un rezultat?