Analize biochimice - analiza bilirubinei si a grasimilor sanguine (colesterol, lipide totale, trigliceride, lipoproteine)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

COLESTEROL 257 ,TRIGLICERIDE 158 .VA ROG SA-MI SPUNETI CE TREBUIE SA FAC- MULTUMESC

Raspunsuri (8)

milica1

acum 16 ani

reduce-ti grasimile din alimentatie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am trigliceridele 180,iar colesterol 225.Nu stiu de la ce am facut acest lucru pentru ca nu mananc prajeli,grasimi.La mine totul este fiert.Insa am avut acum 1 an o durere foarte mare in piept de la decesul brusc al ratelui meu.Poate fi de la acest lucru.Dureas in piept o mai am din cand in cand.Ce pot face.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am trigliceride 424,tgo72 tgp 116. in ce stadiu sunt si ce trebuie sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am peste 600. Ce se va intampla cu mine?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mama mea si-a facut analize si i-a iesit la colesterol seric total valoarea de 222.00 cum se interpreteaza asta???

Octavian17124520

acum 15 ani

regim draconic

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am avut un scaun de dimineata ,normal, nu diaree!dar o gramada de grasime portocalie(de consistenta uleiului)a iesit deasupra apei.va rog ce este?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

si eu am colesterolul mare 345 ce este de facut? repetam analizele si daca sint aceleasi dieta drastica data de un nutritionist eu asta o sa fac sanatate multa