Analiza mineralelor sau ionograma (sodiu, clor, calciu, fosfor, potasiu, fier, magneziu, plumb, iod)

Investigatii Hiponatremie euvolemica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Cei care sufera de spondilita anchilopoietica ,cum regleaza aportul de calciu in restul organismului?

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

la ultimele analize de ca total si calciu din urina au iesit urmatoarele:
ca total 9.78 (9.70 era limita maxima)
ca in urina 0.5 (0.3 era limita maxima)
mentionez ca mananc mult lapte,dar de 1.5 % grasime si asta vara am fost diagnosticat cu sarp***adoza dar nu am luat tratament;i-mi puteti spune care ar putea fi consecintele acestei mici cresteri ale ca in sange si urina?va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

la analize mi-a iesit:Fe=180mg; leucocite=9800, iar in rest bune
de ce valoarea Fe este mare?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de doi ani iau magneziu,calciu si vitamine si tot am lipsaq de magneziu nu stiu ce sa mai fac la efort mare imi este tare rau,daca ma supar la fel cum puteti sa ma ajutati?