Am fost diagnosticata cu Fibromialgie!?

Investigatii

Postata de Nicoleta I cu un an in urma.

Mi s a prescris Gabaran de 300 o pastila dimineata una seara , ce vreau eu sa întreb este ca de ieri mi sa umflat la mana stânga la încheietura ca I galmq și ma doare când ating, este o reacție adversa la Gabaran?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra despre aceste simptome pentru a exclude orice probleme de sanatate mai grave si pentru a obtine un diagnostic corect. Daca medicul dumneavoastra considera ca simptomele sunt legate de utilizarea medicamentului mentionat, acesta poate recomanda ajustarea dozei sau intreruperea utilizarii medicamentului.

Va recomandam sa va programati la un medic reumatolog: https://www.clickmed.ro/medic/reumatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Lupusul-si-alte-boli-de-colagen/fibromialgia_1658
sfatulmedicului.ro/Sanatate-prin-sport/exercitii-pentru-pacientii-cu-fibromialgie_7582
sfatulmedicului.ro/Lupusul-si-alte-boli-de-colagen/fibromialgia-durerea-cea-de-toate-zilele_1680