Acum 17 mi am taiat intr un accident de munca?

Investigatii

Postata de Andron cu 4 luni in urma.

Dupa aproape 3 saptamani de la operatie, tot nu imi simt jumatate din deget( deasupra plagii), oare acest lucru este normal? In cateva zile voi merge pentru extractia atelor.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Durata recuperarii poate varia in functie de gravitatea ranii si de cum reactioneaza corpul tau la tratament. Este indicat sa discuti cu medicul despre lipsa senzatiei in partea de deasupra ranii si sa ii spui toate simptomele pe care le resimti. El ar trebui sa fie in masura sa iti ofere o evaluare mai precisa si sa iti ofere recomandari adecvate. Extractia atelor, de obicei, se face atunci cand rana a inceput sa se vindece suficient, deci medicul ar trebui sa evalueze si aceasta situatie inainte de a inainta extractia. In orice caz, nu ezita sa ai incredere in sfaturile si recomandarile medicului pentru a-ti asigura o recuperare completa si sanatoasa.

Este recomandat sa consulti un medic, specialist in domeniu, pentru un diagnostic corect si pentru tratamentul potrivit: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602