Aceste valori sunt normale?

Investigatii

Postata de sercin cu 11 ani in urma.

PCT-0,37
COLESTEROL - 245
Am sunat medicul ptr o programare si i-am spus de analize si mi-a spus ca nu stie ce insemna PCT
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

PCT - trombocrit [ plachetocrit ]. Indicii plachetari au importanta diagnostica redusa. Functia lor principala o reprezinta participarea la coagularea sangelui.

aurora

acum 5 ani

Nu pot sa cred ca ai un asemenea doctor care HABAR NU ARE ce inseamna PCT. A trebuit sa-ti raspunda cineva de pe un forum oarecare, in loc sa-ti dea raspunsul un DOCTOR, da???
Halal am ajuns...
Sunt praf medicii astia... Cine Dumnezeu le-o fi pus diploma in mana?!!