Pot lua colonhelp dacă încă alăptez seara, copil de 2 ani și jumatate?

Inversare efecte dipiridamol dupa examenul imagistic cardic

Postata de Bianca cu un an in urma.

Bună ziua. Încă alăptez fetita mea de 2 ani și jumatate, de obicei înainte de somn și dimineața, si as vrea sa stiu dacă as putea sa încep cura detox cu colonhelp. Am mare nevoie, încep sa apara multe simptome care cer asta. As vrea sa știu care sunt riscurile. Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic inainte de a incepe orice cura de detoxifiere, mai ales, daca sunteti inca in perioada de alaptare. Anumite substante din aceste produse pot trece in laptele matern si pot afecta sanatatea si dezvoltarea copilului dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic nutritionist: https://www.clickmed.ro/medic/nutritie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/detoxifierea-intestinelor_10911
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/6-alimente-uimitoare-pentru-curatarea-colonului_11620

Bianca

acum un an

Mulțumesc pt răspuns și sfat. Asa voi face. O zi buna