Sfaturi la intrebarea mea?

Intretinerea permeabilitatii de dispozitive intravenoase demeure

Postata de Gina Saramat cu un an in urma.

Vă rog frumos să mă sfătuiți ce să fac,am început un nou tratament pt.diabet cu siofor 1/2pastila siofor de 3 ori pe zi,cu10 feb.si cu Rybelsus cu 3 doze diferite pe 3 luni și tresiba 14 unit.,am o senzație de vomă zilnic,nu pot manca ,nu scade nici glicemia sub 300-400, am slabit5 kg,ce să fac?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati aceste probleme cu un medic diabetolog cat mai curand posibil, deoarece aceste simptome pot fi semne ale unei reactii adverse sau ale unei complicatii a diabetului. Medicul ar putea decide sa va ajusteze dozele sau sa va schimbe medicatia pentru a preveni sau reduce efectele secundare.

Va recomandam sa va programati la un medic diabetolog: https://www.clickmed.ro/medic/diabet