Intarziere a menstruatiei dupa avort?

Intrerupere de sarcina

Postata de Utilizator11546178651 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,eu am avut parte de un avort chirurgical pe 23.11 si astazi fiind 30.12 inca nu mi-a venit ciclul,si imi este oarecum frica de lucrul asta,eu tratamentul de dupa l-am luat dar sa intamplat si faptul ca dupa 5 zile sa plec din tara si sa uit tratamentul acasa,eu acum as vrea sa stiu ce ar putea fi pentru ca eu contact sexual de atunci nu am mai avut,dar ma intreb daca nu cumva e ceva normal sau locul nu si-a revenit,va rog sa imi raspundeti cele care ati trecut prin asa ceva sau poate cineva in grad sa ma lamureasca,si va mai rog sa nu ma judecati findca am avut motivele mele bine intemeiate,multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-chirurgical_9540