supra-doza extraveral

Intoxicatii Alcalinizare urinara

Postata de COSTELDANI cu 13 ani in urma.

ce remediu folosim ptr o supra doza de extraveral

Raspunsuri (5)

omnia

acum 13 ani

Buna,

In cazul in care nu s-au manifestat reactii adverse puternice dupa supradozare (ex: coma), care sa necesite interventia serviciului medical de urgenta, se recomanda:
- provocarea de varsaturi si spalaturi gastrice;
- diureza fortata si alcalinizarea urinii - pentru eliminarea toxicului.

Acesta tratamente se aplica in cadrul unei institutii medicale.

Supradoza de extraveral poate avea implicatii negative importante la nivelul organismului, daca nu se iau masurile necesare; chiar daca persoana nu se resimte in momentul imediat urmator, efectele se pot resimti dupa o perioada de timp (afectarea ficatului).

Mergi asadar la medic, pentru aplicarea acestor masuri!

mihai

acum 13 ani

pot spiun ca al loat si eu 01 cutie de extraveral +alprazolam +hari peridol din toate acestea nu am patit pot spune chear nimi + poate asta a fost un semn dela dumnezeu ca nu ma vrea la el !deci eu vreau sa specific ca am vrut sa ma sinucid! dar sfatu meu e sa nu loati niciodata medicamebnte fara sfatu ''medicului'' ca puteti ajunge in coma daca nu la deces .eu unu nas mai face asa ceva niciodata !

manutza

acum 12 ani

vedetiva ma de treaba nu mai discutati voi de supradozaje ca nu stiti cu ce se mananca astea sunt doar pt bolnavi sau care se drogheaza daca vrei sa te sinucizi dute si spanzurate lasati medicamentele noastre inpace ca deaea le scot de pe piata din cauza unora ca voi

Cezar

acum 7 ani

Ce dozaj de Diazepan trebuie pt. un somn adanc ...fara probleme ???

Mădălina

acum 7 ani

Cezar,cred ca nu știi ce înseamnă acel "somn adânc" pe care ți-l dorești ... Nu cred ca ai fost vreodată in coma , intubat , spălături gastrice si medicii care nu iti dau șanse de viața .... Lasă diazepamul si trăiește-ți viața