pete....

Intoxicatii

Postata de cristinajiga cu 12 ani in urma.

buna seara,,,am si eu o intrebare:tatal meu in varsta de 44 ani tratat de hipertensiune arteriala cu noliprel forte,o pastila dimineata..cand mergem la o petrecere sau avem o festivitate in familie sau pur si simplu buna dispozitie ii ies pete rosii pe intreaga fata ,pe gat,pe umeri si cateodata si pe piept...care ar putea fi cauza si ce medicatie ii prescrieti.multumesc,cu stima cristina olt

Raspunsuri (2)

cristinajiga

acum 12 ani

am omis sa spun ca ii ies pete atunci cand bea un pahar de bautura alcoolica

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Face alergie la alcool ! In asemenea situatie trebue sa faca proba , o luna de tratament fara alcool si daca aceste pete nu mai apar inseamna ca aceasta este cauza. Daca totusi mai apar si fara sa consume alcool trebue sa anunte medicul care a instituit tratamentul.