operatii de schimbare de esofag

Intoxicatii

Postata de narci24 cu 13 ani in urma.

buna sunt mamica unei fetite de 5ani care acum 1an a baut soda caustica acum este operata de gastrostoma as dori sa stiu mai multe informatii despre operatiile de schimbarea esofagului

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Of Doamne...nu am crezut ca se mai pot intampla astfel de accidente in ziua de azi, ca mai foloseste cineva asa ceva (soda caustica). Nu este vorba de schimbare ci de reconstructie si este necesara. Mai mult decat atat va poate spune medicul chirurg care se va ocupa de fetita.

narci24

acum 13 ani

Nu era soda caustica,ci o solutie de curatat ce continea soda.Medicul mi-a spus ca operatia se poate face la 7 ani; jumatate din colon si cealalta jumatate dintr-un tub de plastic.Doream mai multe informatii!

catalin

acum 12 ani

si eu am un baietel care a baut o solutie ce contine soda caustica, cum putem lua legatura?

carmenhofner

acum 9 ani

Da si eu am un baiat care a inghitit soda caustica de sapte ani e asa