Iritatie in urma epilarii cu crema

Intoxicatii

Postata de Cristadora cu 10 ani in urma.

Buna!
In urma epilarii cu crema, mi-au aparut niste bubite usor rosiatice, care prezinta mancarime la atingere, mancarime ce creste de-ndata ce sunt atinse, ca apoi sa urmeze senzatia de usturime.
Acum, m-am gandit ca poate e de la un contact sexual cu fostul (protejat), tinand cont ca de obicei ma epilez cu crema sau lama, Asa ca am repetat faza cu epilatul. Ca rezultat in cateva secunde de la aplicarea cremei a fost o puternica senzatie de usturime, care mi-a atras dezvoltarea a inca 2-3 bubite.
Problema e ca a trecut ceva timp de cand bubitele sunt in zona pubiana ( doar unde crema a atins pielea), si nu mai scap de ele.Am incercat cu crema de galbenele si cu Clotrimazol, dar nu s-a rezolvat nimic...
Altcineva patit in genul mi-ar putea "deschide" capul in problema asta?

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 10 ani

Nu cred ca e bine sa folosesti crema depilatoare in zona inghinala. E mult prea puternica pentru pielea sensibila din aceasta zona. Ca dovada ca ti-au aparut bubitele alea. Aplica comprese cu suc de aloe vera care e cicatrizant si repara pielea si la urma un unguent cu propolis.

Joker

acum 8 ani

Date cu sperma