intoxicatie alimentara

Intoxicatii

Postata de andra123 cu 12 ani in urma.

buna ziua, am aflat aseara ca bubitele aparute pe piele sunt din cauza unei intoxicatii cu cipsuri, ce trebuie sa fac sau sa nu fac ca sa imi treaca mai repede? ma pot da cu crema si fond de ten sau e periculos pt piele?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Puteti utiliza antihistaminice , gen Aerius, sau Alerid, sau Clorocalcin- care sunt comprimate.
Pentru aplicatii locale puteti folosi Fenistil gel .

alexandra470

acum 9 ani

Buna ziua !De curand am facut intoxicatie de la ciocolata cam cat de repede trece si cu ce ar trebuie sa ma dau pentru a trece?Va multumesc.