Inhalarea vatei sticlate

Intoxicatii

Postata de LXSofts cu 12 ani in urma.

Buna am 20 de ani si am lucrat pentru prima data cu vata sticlata. In jur de 1:30 - 2 h, am lucrat cu aceasta (am dezafectat o instalatie veche a unui magazin). Mentionez ca nu am purtat masca si nu am primit nici o indicatie la o protectie corecta.
As vrea sa stiu daca exista vre-un tratament.
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul în cazul inalării de particule mici infectante variază în funcţie de simptomatologie