DETERGENTI DE VASE

Intoxicatii

Postata de K007 cu 12 ani in urma.

Buna seara, as avea o intrebare. Cat de periculos este detergentul de vase daca este ingurgitat in cantitati infime, 2 stropi, si nu este foarte concentrat?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul ingestiei unei cantităţi infime de detergent (câteva picături) nu există nici un pericol. Pericolul se declanşează doar în cazul ingerării unei cantităţi crescute de detergent

K007

acum 12 ani

Multumesc frumos pentru raspuns! Stateam ca pe ace.