Daca ar fi intoxicatie nu ar fi pe tot corpul?

Intoxicatii

Postata de sercin cu 12 ani in urma.

Buna ziua,am o problema la care nici medicul nu a putut sa-mi raspunda.Din cand in cand imi ies niste ''eu o sa le spun un fel puncte rosii mici ascutite numai in zona gatului"care ma mananca,medicul mi-a spus ca s-ar putea sa fie psihologic,mie mi-a decedat unicul copil in varsta de 20 de ani,eu ma gandesc ca mananc ceva ce nu-mi prieste.Daca ar fi intoxicatie nu ar fi pe tot corpul?
Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

"punctele rosii" ar putea fi expresia unei reactii alergice la substantele continute in produsele cosmetice, parfum, la contactul cu anumite materiale, sau o secretie marita la nivelul glandelor sudoripare in conditii de temperatura crescuta (caldura). O intoxicatie depinde de natura substantei ingerate sau contactate in mod fizic, si are manifestari diferite.