Butcaru Alina?

Intoxicatii

Postata de AndreeaB cu 2 ani in urma.

Ieri am găsit fetița de 3 ani cu termometru de camera rupt în mână p și să tăiat oare sa o afecteze mercur la tăietura?da nu am găsit nimic mercur cred că cum îl ținea invers termometru că a fost rupt dintr-un capăt am fost pe fază și l-am luat din mână ei.Oare in timpul ce la rupt dintr-un capăt și să tăiat sa o fi afectat mercurul?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Intoxicatii/intoxicatia-cu-metale-grele-simptome-cauze-tratament_16983