Boala Celiaca

Intolerante alimentare Boala celiaca

Postata de Sophia M cu 7 ani in urma.

Buna ziua! Trebuie sa incep dieta fără gluten. Am înțeles ca e necesară o completare cu anumite vitamine, minerale. Mie nu mi le-a recomandat medicul, le-am găsit pe net, dar voiam să întreb dacă știți un produs, pastile/capsule care să le reuneasca pe toate cele necesare, special pentru cei cu entorpatie glutenică.O singura problemă ar fi, să nu conțină magneziu, dacă se poate, am dureri mari de richi de la el. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 7 ani

Feroglobin plus, sirop, 200ml sau Feroglobin B12, capsule, recomandat persoanelor cu enteropatie glutenica. Citeste despre acest produs, ar putea fi ceea ce cauti.