Este nevoie de operatie ?

Interventie chirurgicala

Postata de Nicoleta cu 2 luni in urma.

Ma doare genunchiul drept si am facut rmn, concluzia fiind: Ruptura grad II corn posterior menisc intern, condromalacie retropatelara grad II, minima bursita suprapatelara si hidrartroza. Este nevoie de operatie ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Daca durerea persista, limitarea mobilitatii este mare si tratamentul medicamentos nu rezolva situatia, atunci interventia chirurgicala poate fi necesara.

Totusi, este recomandat sa discutati cu un medic specialist inainte de a lua o decizie.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/leziuni-ale-meniscului-de-la-nivelul-articulatiei-genunchiului_1631
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-dupa-operatie-la-genunchi_11425

Va dorim multa sanatate!