Cum pot renunța la anxiar și carbamazepina ?

Interventie chirurgicala

Postata de Simona pricop cu 22 ore in urma.

După operație de cervicală medicamente, anxiar și carbamazepina seara îmi fac foarte rău.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 21 ore

Buna ziua,

Renuntarea la oricare medicament, inclusiv Anxiar si Carbamazepina, trebuie facuta numai cu acordul si sub supravegherea unui medic specialist, pentru a evita orice posibil efect advers sau de sevraj. Este posibil sa fie necesara o scadere treptata a dozei pentru a minimiza riscul aparitiei simptomelor de sevraj.

Nu incercati sa renunti la aceste medicamente fara supervizare medicala. Daca apar reactii adverse sau simptome noi, consultati imediat un medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie