A doua operatie de tendon rupt,cred ca urmeaza a treia, se mai poate face ceva?

Interventie chirurgicala Chirurgie estetica

Postata de MembruMobileApp1487662300 cu 7 ani in urma.

Acum cateva saptamani , in urma unui accident cu o bucata de sticla, am ajuns la urgente cu tendonul de la degetul mic, mana stanga,taiat. M-au cusut imediat, si incepusem deja de a doua zi recuperarea cu elastice, adica sa trag de elastice in sus,cu tips pe unghie. Insa dupa nici o saptamana ,in somn, iarasi sa rupt. Am mers la o a doua operatie,dupa vindecarea cusaturii si scoaterea firelor,(timp in care, tin sa precizez, degetul era ca si mort, Imobil si nu simteam nimic) sa vada daca mai au ce terndon sa prinda, si din fericire, nu s-a tras de tot, si l-au putut coase inapoi.De data asta,mi sa spus ca mi-am pus niste arcuri metalice sa sustina tendonul, si iarasi mi-au pus unghie falsa si elastice.Totul mergea bine, puteam sa il misc si simteam cum pulseaza cand faceam exercitiile. Insa azi noapte am simtit cum sa rupt din nou, si iarasi nu il mai pot misca,exact ca dupa prima operatie. A mai patit careva asa ceva? E nevoie de o a treia operatie,daca da, mai are rost? Chiar nu se poate face nimic? Ma gandesc ca e o problema cu tendonul , de se tot rupe..

Raspunsuri (1)

Utilizator11632154901

acum 2 ani

Frate eu tot am asa situatie numa findca e prima operatie si e imflamt , si nul pot indoia, il pot indoia doar in spre mine da sal intid drept nul pot .