Nodul pe buza inferioară cauzată de muscarea involuntară?

Interventie chirurgicala ORL Leziune dermatologica

Postata de Utilizator11626001548 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, am un nodul pe interiorul buzei inferioare de aproximativ 3 mm cauzat de mușcarea involuntară in repetate rânduri. Nu este dureros și are culoarea normală ca și restul pielii dar este deranjant și se întâmplă să-l mușc involuntar uneori. El a rămas aproximativ de aceeași mărime deși m-am ales cu el de câțiva ani. Aș dori să știu ce este recomandat să fac, dacă trebuie extirpat chirurgical și la cine trebuie să apelez?
Mulțumesc!

Raspunsuri (5)

Mihaela

acum o luna

Buna ziua,ce ati facut cu acel nodul? Am si eu unul de la medicul stomatolog nu am inteles nimic, am fost la un altul si a ras! Multumesc mult!

Utilizator11626001548

acum o luna

Bună ziua, și eu am fost la medicul stomatolog dar nu râs ci ma trimis la un chirurg stomatolog care mi-a extirpat chirurgical acel nodul, totul a decurs foarte repede, fără durere iar în câteva zile s-a vindecat complet. Să nu vă fie groază, căutați doar un chirurg stomatolog bun și totul se va rezolva. Doamne ajută!

Mihaela

acum o luna

Dar nu- i nimic periculos? Am meu este mic,mic ( un mic mai mare ca varful acului) ,il am de mult timp 1-2 ani cred ,este la fel ca marime,culoare(ca si pielea) .
M-a speriat primul cand s zis ca se face biopsie.
M- a bagat in ceata a zis ca i de la muscatura 90% dar poate fi orice dar el nu l ar baga in seama, iar cel de al doilea a ras si m- a trimis acasa. Va multumesc mult si din suflet pt raspuns!

Utilizator11626001548

acum o luna

Dacă sunteți din Cluj vă recomand pe dl dr Sigartau Mihai, cel la care am fost și eu.

Mihaela

acum o luna

De langa Bucuresti sunt.
Am o prietena medic la Orl si ea a spus ca -i de la muscatura ca-mi calca dintii aiura ca si obrazul il mai musc a( am lucrare sus in ambele parti ) .
M-am gandit sa merg la facultatea de stomatologie dar stau cu timpul praf si m am dus la un minicabinet la ,,domnii,,acestia. Va multumesc inca o data mult+