iritatie nas?

Interventie chirurgicala ORL Rinita alergica

Postata de nepy89 cu 6 ani in urma.

In urma cu aproximativ o luna am dat cu un insecticid prin casa , fara sa port o masca de protectie , expunerea a fost relativ scurta revenind in casa dupa o saptama , apoi m-am decis sa mai dau iarasi inca odata , de data acesta sa zic ca a durat ceva mai mult operatiunea , iar in seara aceea a inceput sa am o jena in nas o usturime , iar de a doua zi simt o usoara durere in ambele nari , medicul de familie mi dat niste picaturi sa pun in nas se numesc BETABIOPTAL , initial imi trecuse dupa 3 zile de aplicare , dar iar simt acea durere dupa o expunere la fumul de tigara . Ce imi recomandati ?

Raspunsuri (1)

Carmen

acum 2 luni

Bună seara!As vrea sa sriu cum ați rezolvat pb cu iritația din nas, dacă sunteți drăguță. De o luna de zile am iritatie in ambele nările peretele despărțitor și nu trece cu nimic.Este rosu aprins și ma doare când trag aer pe nas.Simt și ca dacă se usucă nasul pe interior e mai grav.Ma gândesc la ce este mai rau.