Cioroaba gheorghe?

Interventie chirurgicala ORL

Postata de Gheorghe cioroaba cu un an in urma.

Dupa ablatie pe coarda vocala im mai revine vocea sau ramin ragusit va multumesc

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Ablatia corzilor vocale poate provoca o perioada de raguseala si disconfort vocal dupa procedura. Este posibil sa fie necesara o terapie vocala sau o evaluare suplimentara pentru a ajuta la refacerea vocii.

Va recomandam sa va programati la un medic ORL: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Mai multe informatii despre acest subiect puteti afla aici:
sfatulmedicului.ro/Durerea-si-inflamatia-gatului/disfonia-ce-faci-cand-ramai-fara-vocei_18452
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-limbaj/tulburarile-vocii-foniartria-bolile-care-afecteaza-corzile-vocale_18914