Ce alimente ajuta la revenirea vocii după operație pe corzile vocale?

Interventie chirurgicala ORL

Postata de Utilizator11558452186 cu 4 ani in urma.

Dupa o operație pe corzile vocale ,pt extirparea unor tumori ,acum 39 de zile,este permis oul fiert moale? Dar șodoul( ou cu miere si lapte).Am înțeles ca mierea nu este permisa. Oul fiert moale ajuta la revenirea vocii? Ce alte alimente sunt bune pt a nu mai fi răgușită?

Raspunsuri (2)

Utilizator21558879562

acum 4 ani

Duceti va la Institutul national de medicina alternativa si coplementara soseaua Panduri e pe google. Depinde si de operatie.

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti intotdeauna la medic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-laringelui/paralizia-coardelor-vocale_4727.