Auz mai slab?

Interventie chirurgicala ORL

Postata de Brometeu cu 4 ani in urma.

Salutare.
Atunci când expir pe nas, mi se desfunda urechile și aud foarte clar, dar când înghit sunetul din nou se atenuează? Cărui fapt se datorează acest lucru?
Menționez ca ascult destul de mult la căști la volum înalt, am deviație de sept pe partea stânga, și am fost operat la urechea stânga de mastoidita.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-auz/castile-audio-un-real-pericol-pentru-urechi_16262