Amidala stanga marita.care ar putea fi problema ?

Interventie chirurgicala ORL Cancerului capului si gatului Dureri de gat

Postata de Utilizator21536175109 cu 4 ani in urma.

Buna. De vreo 2-3 saptamani,am observat ca amigdala stanga e mai marita de cat cea dreapta,si prin marita vreau sa zic ca e mai alungita . Am fost la medicul de familie,mi-a luat proba de pe ambele amigdale,mi-a facut analize de sange,dar nu a descoperit nimic . Tin sa precizez,ca uneori,am senzatia de ceva prins in gat,dar doar in partea stanga. In rest,nu am alte probleme sau dureri. Adica pot sa inghit normal,fara probleme. Totusi sunt ingrijorat de ce poate sa fie .Tin sa precizez ca sunt nefumator si consum alcool foarte rar, Multumesc de ajutor.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/informatii-esentiale-despre-amigdalita_4743

Kta

acum 2 ani

Salut, aceeasi problema o am si eu acum. Ai aflat care a fost cauza la tine? Ms