Respirație dificila si dureri musculare?

Insuficienta respiratorie

Postata de Sarah cu 8 luni in urma.

De cateva zile ma dor toti muschii din corp, adica de cand m-am intors de la mare acasa, intr-o zona de umiditate crescuta.
Ma doare spatele, imi amorteste mana stanga uneori. Astazi am avut senzatia ca nu trag aer destul in piept, astfle fortam fiecare respiratie, dar trebuie sa mentionez ca am si o durere in gat.
Nu prezint febra sau alte simptome.
Imi e foarte frica si nu stiu ce ar trebui sa fac.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua,

Este posibil sa ai o infectie respiratorie, ac***a in vedere simptomele pe care le-ai descris, cum ar fi dificultatea respiratorie si durerea in gat. Umiditatea crescuta poate favoriza dezvoltarea infectiilor respiratorii, mai ales daca sistemul imunitar este slabit. Este recomandat sa consulti un medic pentru a primi un diagnostic adecvat si un tratament potrivit. Acesta poate include administrarea de medicamente pentru tratarea infectiei, precum si recomandari pentru ameliorarea durerii musculare. Pana la consultatie, poti incerca sa stai intr-o incapere bine aerisita si sa eviti activitatile care iti solicita prea mult efort fizic.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/cum-putem-recunoaste-infectiile-respiratoriii_16583