Cum e corect sa respiri?

Insuficienta respiratorie

Postata de MembruMobileApp1504863255 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.Am citit mai multe articole in care scrie ca e mult mai bine,mai sanatos sa respiri pe nas,ceea ce nu stiam pana acum.Eu am astm si de aceea intrebarea ce o voi pune este foarte importanta pentru mine si voi aprecia un raspuns.E corect sa respiri pe nas sau sa inspiri pe nas si sa expiri pe gura?Am pus aceasta intrebare si pe site-urile unde am vazut articolul legat de acest subiect dar nu am primit niciun raspuns.Eu am inceput sa respir pe nas de o zi si cateodata simt nevoia ca dupa ce inspir pe nas sa mai trag putin aer in piept pe gura,sa fie oare din cauza ca in cazul meu e bine sa inspir pe gura din cand in cand sau pur si simplu organismul meu inca nu s-a obijnuit cu acest tip de respiratie? Una din surse(sper ca am voie sa o postez aici) : adresa_web_filtrata /editoriale/florin-condurateanu/380-pe-unde-sa-respiram-pe-nas-sau-pe-gura

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/dificultatile-de-respiratie_9085