Poți traii liniștit cu insucienta mitrală,aortica,pulmonara ?

Insuficienta aortica

Postata de MembruMobileAppOsip.george cu 6 ani in urma.

Buna seara, am fost la medic si mi sa spus ca am insuficienta mitrală,aortica si pulmonara de grad 1, este ceva grav ? Adică pot sta liniștit? Poți duce o viața normala ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/insuficienta-mitrala-evolutie-complicatii-si-tratament_16439