Inflamații pe sâni?

Inflamatii

Postata de AlexandraP cu 9 luni in urma.

Bună ziua!

Acum două săptămâni mi-au apărut două formațiuni ca niște coșuri pe partea inferioară a sânului. Le-am stors, pentru că am mai avut coșuri pe sâni, mai ales vara
Din cele două "coșuri" a ieșit un fel de puroi alb ca dintr-un coș normal de mai multe ori
Însă din cauza presiunii s-au umflat și înroșit
Nu mai sunt dureroase, dar mă sperie foarte tare...
Am fost la ginecolog, mi-a spus să nu mă îngrijorez, ca sunt de la căldură. Am făcut și ecografie mamară, iar medicul mi-a spus că am foarte mult țesut adipos și 3 lipoame ( sper că am scris corect) de dimensiuni mici
Folosesc Fucidin și Dermobacter la recomandarea medicului dermatolog.
E posibil să fii ratat ceva medicul la ecografie?
Sunt foarte speriată să nu fie ceva mai grav. Am în cap doar "cancer inflamator".
Încotro să o mai apuc?

Vă mulțumesc pentru orice răspuns!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua!

In cazul in care aveti ingrijorari cu privire la diagnosticul sau tratamentul propus de medicul ginecolog, va recomand sa cereti o a doua opinie de la un alt specialist sau sa discutati aceste ingrijorari cu medicul curent si sa va expuneti toate intrebarile si preocuparile. Mentionarea faptului ca aveti tesut adipos si lipoame nu indica in mod necesar o afectiune grava, iar medicul dvs. ar trebui sa poata oferi mai multe informatii si sa va linisteasca in privinta preocuparilor dvs. Incercati sa aveti incredere in sfaturile medicilor specialisti si tineti legatura cu acestia pentru a primi ingrijirea necesara.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/cauzele-ce-produc-sensibilitate-la-nivelul-sanilori_17667