Ce medic ma poate ajuta?

Inflamatii

Postata de Utilizator11703974283 cu 4 luni in urma.

Am o umflătură în partea drepta inghinal ( nodul , ganglion ) nu știu exact ce este îmi spuneți unde sa merg?
Îmi spuneți vă rog ce să fac de 3 zile am o umflătură ( ganglion în partea dreaptă îmi este f frică să merg la dr la ce am citit pe net 🤦‍♀️ unde trb să merg ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

In acest caz, cel mai recomandat ar fi sa mergi la medicul de familie sau la un medic specialist in chirurgie generala sau urologie. Acestia pot evalua umflatura si pot face o diagnosticare corecta. Nu este indicat sa te bazezi numai pe informatiile gasite pe internet, deoarece nu ai cum sa fii sigur de acuratetea acestora. Un medic calificat poate sa-ti ofere un diagnostic precis si sa-ti recomande investigatii suplimentare sau un tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/boala-nicolas-favre-sau-limfogranulomatoza-inghinala_1380