va rog sa ma ajiutati cu un raspuns

Infertilitate masculina

Postata de eu32 cu 14 ani in urma.

buna ziua , am fost diagnosticat cu oligozospermie severa volum/2ml,ph/7.5,nr sp 5mil,progresivi50%,normali 45%, atipici 55%, atipi cu cap 30%,atipi piesa intermediara 70% , la care am facut si spermocultura in care a iesit infectie cu Ecoli++++, si alalize hormonale ok inafara de testosteron care are valori mici 7.7.am primit tratament cu ciprofloxacin pe 4 saptamani. vreau sa stiu daca ii posibil prin tratarea lor voi avea nr suficient de spermatozoizi incat sa concepem un copil. va multumesc.

Raspunsuri (2)

ionica

acum 14 ani

Daca urmezi tratamentul indicat de medic s-ar putea sa ai sanse. Dupa tratament indicat ar fi sa-ti mai faci o spermocultura sa vezi daca totul e in regula.

Mult succes!!!

LOREDANA

acum 14 ani

Buna,si noi am avut o problema ca si a ta.Trebuie sa mergi la urolog deoarece sa-r putea sa ai varicocel si acesta se poate rezolva printr-o mica operatie....Succes