Usoara oligospermie

Infertilitate masculina

Postata de Karina28 cu 14 ani in urma.

Buna seara,
Sotul meu a facut azi spermograma si rezultatul este>
Aspect> alb galbui lactescent
Volum> 3,5 (normal 2-6)
Ph>7,5(normal 7,2-7,8)
Timp lichefiere> 35 min(normal max 40 min)
Numar> 55mil/ cm3 (normal peste 60 mil)
Mobilitate> 80% (normal peste 60%-dupa 2 ore)
Leucocite> 2900/mm3 (normal80%forme tipice
>20%amorfi
Doctora a spus ca este usoara oligospermie si ca are o infectie. I-a dat Doxiciclina 3 sapt. si Spermotrend. Va rog sa-mi raspundeti daca stiti mai multe, noi deja suntem disperati, incercam de un an sa facem un bb.Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

puiu

acum 14 ani

am facut un test de spermograma si am fost diagnosticat cu astenospermie si oligospermie severa ce pot face