tigara si alcool

Infertilitate masculina

Postata de Fish cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca consumul de alcool neregulat, adica cel mult de doua ori pe luna, poate afecta mobilitatea spermatozoizilor?
De fumat fumez zilnic.

Raspunsuri (1)

Corina

acum 11 ani

Atat fumatul, cat si consumul de acool, pot cauza probleme de fertilitate. Daca va doriti un copil, sfatul meu este sa renuntati in primul rand la fumat....alcoolul il consumati oricum rar. Numai bine!