testicule necoborate

Infertilitate masculina

Postata de nikonikoleta cu 12 ani in urma.

Buna ziua .sotul meu are 30 de ani si are testiculele necoborate ,este ceva grav?poate avea copiii?ce ar trebui sa facem? Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra. Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Dar

acum 12 ani

Cel mai bine ar fi sa mearga la doctor. Scrie pe GOOGLE '''' testicule necoborate la adulti'''' si vei gasi informatii. Cum de nu a constatat mama lui, medicul sau el personal pana la aceasta varsta ca este ceva in neregula?

nikonikoleta

acum 12 ani

Pe el pana acum zice ca nu l-a deranjat cu nimic faptul ca are testiculele necoborate cat despre mama lui ...mai bine tac.Oare o sa putem avea copiii?ne dorim din tot sufletul un copil

Utilizator11573053680

acum 4 ani

As dorii sa știu pana la urma daca sotu sa operat sau nu,pentru ca si noi suntem in aceeași situație.Multumesc

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi indicat un consult de chirurgie generala pentru examinarea fizica, investigatii suplimentare (de localizare a testicului necoborat), eventuala interventie chirurgicala.

Utilizator11573053680

acum 4 ani

Buna ziua.Si eu sunt in aceeași situație,as dorii sa știu ce ați făcut pana la urma.Operatie sau nu?Multumesc