spermograma

Infertilitate masculina

Postata de symona cu 14 ani in urma.

buna ziua sotului meu i-a iesit la spermograma urmatoarele rezultate:
volum sperma-4.80
aspect sperma-opaca,alba,vascoasa
ph sperma7.40
nr de spermatozoizi-60.00mil/mm3
spermatozoizi cu mobilitate normala-50.00%
spermatozoizi forme aberante-40.00%
comentarii:frecventi spermatozoizi cu depunderi grosiere la nivelul piesei intermediare.Relativ frecventi spermatozoizi hipertrofia corpului celular.Frecvent detritus.Rare leucocite.Rari spermatozoizi cu lipsa flagelului.rare mastocite.Relativ flora microbiana polimorfa.50%din spermatozoizi au miscari de innaintare,20%au miscari de lateralitate si 30%sunt imobili.
Exista vreo sansa sa faca copii?va multumesc

Raspunsuri (2)

dalyna

acum 14 ani

As vrea sa stiu si eu unde a facut aceasta spermograma pt ca este destul de detaliata

mikmok

acum 14 ani

Vrei sa-ti trimiti sotul sa-si faca acest test sau pt ce intrebi?