Rezultate spermograma?

Infertilitate masculina

Postata de MembruMobileApp150330210428319 cu 6 ani in urma.

Buna ziua

Am facut de curand spermograma sotului meu si sunt putin ingrijorata.Mobilitatea spermatozoizilor este sub limita normala si as vrea sa stiu daca asta poate influenta sau cat de grav este in obtinerea unuei sarcini.Mentionez ca avem un stil de viata destul de sanatos, nu fumuam, nu bem, mancam cat de cat sanatos, stiu ca si acestia mai sunt factorii care influenteaza dar la noi este exclus.Am atasat mai jos rezultatele.Multumesc anticipat!

Volum sperma =0.5 mi >=1.5
Aspect sperma Normal
Timp de fluidificare completa a spermei =32
Spermatozoizi forme aberante =50 % =58

Sperma are vascozitate normala
Celule epiteliale - rare
Leucocite - rare

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.