rezultate spermograma ajutor

Infertilitate masculina

Postata de macarita cu 12 ani in urma.

buna seara , ne dorim foarte mult un bebe , am 39 de ani , am facut o spermograma si nu a iesit prea bine
Volum 8 ml
Ph 8
aspect normal
numar -40 mlil/ml
mobilitate la 1 ora - 65%
moderat progresori la 1 ora -20%
mobili non-progresori la 1 ora - 25 %
imobili la 1 ora -35%
MORFOLOGIE
~15% micro/acefali
CITOLOGIE
normala
CONCLUZII
Multispermie
Hipokinezie +

nu stim incotro sa o luam , ce tratament trebuie sa urmeze?
si ce sanse sunt pt noi ac***a in vedere rezultatul acestei spermograme
mentionez ca este facuta dupa 5 zile de absinenta
va multumesc din suflet

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa apelati la un medic urolog pentru a comunica acest rezultat si pentru consultul urologic. d

macarita

acum 12 ani

va multumesc mult , pt raspuns, asta vom face luni , dar stau ca pe ace pana ne vine randul la programare