Rezultat spermograma

Infertilitate masculina

Postata de Gorjanca cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
pH 8,0
Nr.spermatozoizi 25,00mil/ml
Spermatozoizi cu mobilitate normala 10%
Spermatozoizi cu mobilitate redusa 20%
Spermatozoizi imobili 70%
Spermatozoizi forme aberente 30%
Volum 4,50%
Aspect - neomogen,lactescent,culoare alb galbuie,miros caracterisctic.
Frecventi spermatozoizi aglutianati
Frecvente leucocote
Viabiliatescazuta 15% la 2 ore
85% neviabili la 2 ore
V a multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Din pacate spermograma nu este buna. Adresati-va unui urolog.

Gorjanca

acum 12 ani

Multumesc frumos,sanse pt fiv ar fi....?

Iuli

acum 12 ani

Numai dupa ok-ul urologului, sa nu exista alte afectiuni. E important sa faceti amandoi analize. Daca exista o boala, ea trebuie tratata inainte de a ramane gravida, sa nu cumva sa aiba apoi bebelusul malformatii sau probleme de sanatate. Sper ca in acest moment folositi prezervativul pana la lamurirea situatiei. Succes.