operatie varicocel bilateral

Infertilitate masculina

Postata de fruchsia cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
Sotul meu tb sa faca operatie de varicocel bilateral.
A facut cineva asa ceva?
O sa fie operat de dl dr. Voinea Sebastian.
Stiti cam ce costuri sunt si cum este operatia?
O zi frumoasa si multa sanatate tuturor!

Raspunsuri (7)

bogdan_andrei

acum 7 ani

Buna ziua,

Am fost operat anul acesta de varicocel grad III, o cauza a infertilitatii. Am fost la control la Dl. Dr. Gagiu Cristian care mi-a spus ca este nevoie de o interventie chirurgicala microscopica.
Dupa ce am intrebat toate detaliile am decis sa ma operez la Dl. Dr. Gagiu Cristian.
Interventia a decurs normal, urmand ca a doua zi sa plec acasa. La 3 luni dupa interventie rezultatele spermogramei s-au imbunatatit de 4 ori.
La 6 luni dupa operatie sotia a ramas insarcinata. II multumesc D-lui Dr. Gagiu Cristian si D-lui Dr. Sebastian Voinea pentru aceasta operatie.
Despre costuri, ar trebui sa vorbiti cu Dl. doctor. Eu am ales sa ma operez la Sanador si cu trimitere de la medicul de familie am platit doar jumatate.
Sper ca aceasta experienta sa ajute si pe altii care au aceeasi problema in luarea unei decizii.

Multumesc,

fruchsia

acum 7 ani

Buna ziua!
In luna iulie 2016, si sotul meu a fost operat de varicocel bilateral grad 2-3, la Fundeni, de echipa dr.Voinea Sebastian si dr.Gagiu, dar la 3 luni dupa operatie analizele (profil hormonal si spermograma) nu prea au fost imbucuratoare. Dvs. ati tinut vreun regim alimentar? V-au fost recomandate suplimente? Ne-a chemat la ctr in luna aprilie 2017. Speram inca in minuni.
Sarcina usoara , sotiei! Sarbatori cu bine!

MembruMobileApp1521877192

acum 2 ani

Buna ziua ,
Îmi puteți lasa un nr de telefon dacă mai sunteți pe acest forum .

MembruMobileApp1521877192

acum 2 ani

Cum sunteți acuma.?

Utilizator11625238754

acum 2 ani

Cât va costa operația?Va rog foarte mult să îmi răspundeți

MembruMobileApp1521877192

acum 2 ani

Buna ziua , am fost și eu la control la domul doctor gagiu Cristina .
A depistat ca am varicocel bilateral , la testiculul stâng de gradul 2-3 iar la cel drept de gradul 2 .
Mi-a dat sa iau un tratament sa vedem dacă se îmbunătățește ceva . In caz ca nu se îmbunătățește trebuie sa ma operez .
Cum e operația ??
E dureroasa ?
Cât durează ?
As avea nevoie de mai multe informații

Catalin

acum 6 luni

Buna seara!a dat randament tratamentul?