oligoastenospermie severa

Infertilitate masculina

Postata de rinjaionut cu 14 ani in urma.

buna ziua!
Am un diagnostic de oligoastenospermie severa si in urma unui consult endocrinologic urmez un tratament de 3 luni cu Brocriptin (2/zi). As dori sa stiu, daca in acest timp sotia ramane insarcinata, tratamentul afecteaza fatul. Multumesc !

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Pe ce baza ai facut testul endocrinologic? Ti-a luat sange sau cum te-a depistat ca ai avea oligoastenospermie??? Astept raspuns

rinjaionut

acum 14 ani

diagnosticul a fost pus dupa ce s-a efectuat spermograma si analiza hormonilor.

mariana ana

acum 14 ani

Ar trebui ca dupa terminarea tratamentului sa-ti faci din nou acel test de spermograma sa vezi daca totul este ok. Din cate stiu eu, oligoastenospermia este elgala cu infertilitatea, deci este exclus ca sotia ta sa ramana insarcinata atata timp cat tu urmezi tratamentul. Succes!!!

elisa

acum 14 ani

sotul meu a fost diagnosticat cu oligoastenospermie. Diagnosticul i s-a pus dupa ce s-a facut spermograma.Aurmat tratament cu vit E si vitA. Aiesit mai bine a doua spermograma.Mai este si alt tratament?Am inceput sa-i dau branca ursului,este bine?Va multumesc.

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Oligoastenospermia beneficiaza de tratament fitoterapic cu rezultate deosebite.In ceea ce priveste branca ursului , ea este foarte eficienta dar conteaza in ce doza este administrata.In afara de acest produs eu mai prescriu si altele, in functie de caz. Contacteaza-ma pentru mai multe amanunte.
Sanatate !

Petre Daniela

acum 13 ani

Buna ziua,
de un an sotul meu a fost diagnosticat cu oligoastenospermie severa, insa nu sa depistat cauza in un urma analizelor facute. Anul trecut in Octombrie am ramas insarcinata in urma tratamentului urmat de sotul meu cu Spermotrend , insa la doua luni am pierdut sarcina. Acest tratament a dat rezultate doar atunci acum insa cand a repetat treatamnetul nu a avut nici un rezultat. Va rog sa ma ajutati cu un tratament sau sa-mi dati cateva solutii ce ar duce la rezultate.