INTERPRETARE SPERMOGRAMA

Infertilitate masculina

Postata de andreea9024 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!va rog mult sa ma ajutati cu interpretarea spermogramei sotului meu.incercam de 1 an si 2 luni sa avem un copil. *VOLUM SPERMA 3,5ml *ASPECT SPERMA-Normal *TIMP DE FLUIDIFICARE COMPLETA

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Spermograma este normala- dupa datele expuse.
In mod normal, descrierea este mai detaliata:numar de spermatozoizi, mobilitate, aglutinare, etc.

andreea9024

acum 10 ani

*NUMAR SPERMATOZOIZI 9,6mil/mil *SPERMATOZOIZI MOBILITATE NORMALA 5% *SPERMATOZOIZI FORME ABERANTE

andreea9024

acum 10 ani

*SPERMATOZOIZI VIABILI(EOZINA,NEGROZINA) 25%.COMENTARIU: prezente aglutinari mixte celule/spermatozoizi.