inseminare sau fiv?

Infertilitate masculina

Postata de claris 26 cu 13 ani in urma.

Cu urmatoarele valori ale spermogramei :volum 2,ph 8.1,sperm.conc 43.8,mobilitate20.8%,inaintare progresiva rapida-a 2.7%,inaintare progresiva inceata -b 7.5%,mobilitate nonprogresiva -c 10.6%,imobilitate-d 79.2%,forme normale 17.8%,conc. sperm mobili 9.1M/ml,index mobilitate 26,nr spermatozoizi cu mobilitate normala 18.2 M/ejac.inaintare progresiva 9 M/ejac.,nr total spermatozoizi functionali 3.2 M/ml,epitelii rotunde 12.5 M/ml,defecte ale capului 25%,defecte ale cozii 20%,resturi citoplasmatice 18%, ce credeti ca este necesar sa facem pentru a vea un copilas inseminare sau fertilizare?Va multumesc!

Raspunsuri (1)

ADINA

acum 13 ani

Sa plecati la Iasi la Dr. M. Vieru care te rezolva cu picaturi homeopate. A "facut" sute de copii cu astfel de picaturi cuplurilor care nu mai aveau nici o speranta. Hai, pa! Sa auzim de bine si ca este "cu ochi si cu sprancene"!!!